Straipsniai

Pirtis – ne tik maudynėms

Pirtis yra senas, nors dažnai pamirštamas būdas įveikti daugeliui problemų, taip pat – vienas iš laisvalaikio leidimo būdų, kuris ir naudingas sveikatai, ir malonus. Kaip pirtis padeda įveikti fizinius ar emocinius negalavimus, kodėl žmonėms pirtis tampa nuolatiniu pomėgiu? Apie tai pasakoja „Pirties namai“ direktorius Rimantas Cicėnas.

Skaityti plačiau »

„Pirties namuose“ nuo šiol – ir šeimos dienos

Prieš porą savaičių duris atvėrusi Kauno viešoji pirtis jau sulaukė entuziastingo pirties mėgėjų susižavėjimo ir net pasiūlymų. Prašymas surengti bendrą pirtį vyrams ir moterims buvo minimas dažniausiai, todėl „Pirties namų“ sumanytojams teko keisti pirminį pirties lankymo planą.
Skaityti plačiau »

Pasipirtinimas Kauno viešojoje pirtyje

„Vantos lapas“ visus draugus ir bičiulius sukvietė pasipirtinti į naujai pastatytą Kauno viešąją pirtį. Kokiu pagyrų ir pastabų sulaukė naujoji sveikatingumo ir švaros šventovė?

Pirties namai


Naujos viešosios pirties atidarymo proga – nemokamų maudynių diena

Kaune oficialiai visuomenei atidaroma nauja viešoji miesto pirtis – Pirties namai. Jonavos gatvėje 41D numeriu pažymėtame pastate lankytojų lauks sauna, kurioje vienu metu telpa net 50 lankytojų. Pirties sumanytojai atidarymo proga kviečia kauniečius visą šeštadienį pirtyje kaitintis nemokamai, o „Kas vyksta Kaune“ apžvelgia ir kitas mieste veikiančias viešąsias pirtis.

 

Skaityti plačiau »

Atidaroma viešoji pirtis Kaune

Vasario 23 d. Kaune duris atvers nauja viešoji miesto pirtis – „Pirties namai“. Jonavos gatvėje 41d numeriu pažymėtame naujame pastate lankytojų lauks sauna, kurioje vienu metu telpa net 50 lankytojų.

Skaityti plačiau »

Pirties poveikis ligoms

Pirtis yra natūralus būdas išvalyti organizmą ir sutvarkyti nemažai įvairių negalavimų. Senovės Graikijoj Hipokratas (460-377 m. pr. m. e.) daugiau nei pusei savo pacientų skirdavo pirties procedūras, o XVI a. Vilniuje populiariausi gydytojai buvo pirtininkai. Nors šiais laikais apie tai dažnai pamirštama, dalis specialistų pirties naudą vertina ir stengiasi taikyti praktikoj. JAV Viskonsino medicinos mokyklos profesorius dr. Lukas Fortney teigia: „Aš rekomenduoju pirtį žmonėms nuo aukšto kraujospūdžio, raumenų spazmų, sezoninės depresijos ir streso. Be to, pirtis veiksmingai išvalo kūną nuo chemikalų, esančių žemėje ir ore. Tai žymiai saugiau nei vartoti daug vaistų.”. Išsiaiškinkime plačiau, kokioms problemoms padeda buvimas pirtyje ir kokiu būdu tai vyksta.

Skaityti plačiau »